Op. Dr. Oytun idil  

www.kozmetikcerrahi.com
 
 
 
 
 
          estetik cerrahi
        Sık sorulan sorular


estetik cerrahi Ileride bu implantları degistirmek gerekir mi?
estetik cerrahi Bu implantlar, yıllar içinde deforme olmaz; kalçada implantları degistirmeyi gerektirecek bir deformasyon olmaz. Kalça bölgesi meme gibi degildir. Meme büyütme ameliyatlarından sonra ileriki yıllarda revizyon yapmak gerekebilir, çünkü yıllar içinde memelerde sarkma, deformasyon olur. Kalçada ise böyle bir deformasyon olmaz..

estetik cerrahi Ameliyat için sehir dısından gelecegim. Istanbulda ne kadar kalmam gerekir?
estetik cerrahi Bu ameliyattan sonra en azından ilk kontrolünüz için mutlaka muayeneye gelmeniz gerekir. Rahatça oturup havayolu ile seyahat edebilecek hale gelmeniz için en az 5-6 güne, hadi diyelim 1 haftaya ihtiyacınız var. Ameliyat ve iyilesme dönemi için istanbulda 1 hafta kalmanız yeterlidir.

estetik cerrahi Aşağıdaki video hakkında ne düşünüyorsunuz?estetik cerrahi Bu videoyu görmeyen kalmamis. Istisnasız klinigimize gelen her hasta bu videoyu izledigini söylüyor. Malesef bu videoyu görüp popo (gluteal) büyütme ameliyatından korkan bir çok hasta var. Halbuki bu videodaki hastanin ameliyati son derece kötü yapilmis. Implant seçimi kötü, yerlesimi kötü, her sey kötü!! Sanki ameliyati mahalle manavi yapmis, o derece yani.. Bu video, popo implantı ile popo büyütme ameliyatı olmayı düsünenleri korkutmasin. Burada 2 büyük hata yapilmis. Zaten bence bu ameliyatin 2 önemli noktasi var, yani ameliyat bastan asagi yanlis yapilmis..

Implantlar, hastanin vücuduna göre çok büyük seçilmis. Hasta dönen implanti düzelttiginde kalçasına göre ne kadar büyük oldugu anlasiliyor, adeta karikatürize..

Implantlar kas içine konmasi gerekirken, çok yüzeyel yerlestirilmis. Tam derialtindalar. Bu kadar yüzeyel konursa implantlar tabii ki dısarıdan belli olur ve ele gelir..

estetik cerrahi Bu video sizi korkutmasin.. Videodaki hastaya yapilan ameliyat son derece amatörce yapilmis.

estetik cerrahi Ameliyattan kaç gün sonra isime dönebilirim?
estetik cerrahi 1 hafta yeterli olacaktır.

estetik cerrahi Ameliyatın riskleri nelerdir?
estetik cerrahi Bu ameliyatta kanama olması çok nadirdir, genellikle ameliyat sırasında bile dogru dürüst kanama olmaz. Olabilecek en ciddi komplikasyon, implantın yanlıs seçimine veya implantın yanlıs yerlestirilmesine baglı problemlerdir. Tecrübeli ellerde bu ameliyat genellikle sorunsuz ve iyi sonuç veren, hasta memnuniyeti yüksek bir ameliyattır. Ameliyat yeri aslında kirli kabul edilen bir yer olmasına ragmen genellikle enfeksiyon görülmez.

estetik cerrahi Dolgu yada yag enjeksiyonlarına göre implantların avantajları nelerdir?
estetik cerrahi Dolgu yada yag enjeksiyonunda enjekte edilen yag yada dolgu eriyecektir. Ayrıca bu enjekte edilebilir maddeler popo bölgesine sekil vermez, üzerine oturdukça yer degistirebilir. Istendiginde ise çıkarılamazlar. Silikon popo implantları ise popoya sekil verir, üzerine oturdukça yer degistirmez, istenirse çıkarılabilir, tek seansda yapılacagından daha ucuza gelir, erimez, hayat boyu kalabilir, allerji yapmaz.. Avantajları çok fazla, dezavantajları ise yoktur..

estetik cerrahi Bu ameliyat sadece kadınlara mı yapılıyor?
estetik cerrahi Kesinlikle hayır. Bu ameliyat kisiyi feminenlestiren bir ameliyat degildir. Popo bölgesini büyüten bir ameliyattır. Erkek bir hasta, popo kısmının dümdüz oldugunu söyleyerek, bu ameliyat istegi ile gelebilir. Bu hastalar genellikle pantolon giydiklerinde, pantolonun arka kısmının çuval gibi bos kaldıgını söylerler.. Popo kısmı dümdüz ise erkek hastalara da implantla büyütme yapılabilir. Aslında bu ameliyat için bana ilk basvuran hastam da bir erkekti. Çalıstıgı yerde genç bir meslektaslarının belirgin kalçasıyla çok övündügünü, kadınların çok ilgisini çektigini söylemisti. Kendi kalçası dümdüz oldugundan, o meslektasları gibi popo kısmının belirgin olmasını istiyordu..

estetik cerrahi Popoda asırı sarkma varsa hem diklestirme hem de implantla büyütme yapılabilir mi?
estetik cerrahi Yapılabilir. Bu bölgede (popo) sarkma çok olagan ve sık gördügümüz bir durum degildir. Kisinin dokuları çok gevsekse, kısa zamanda çok hızlı kilo verdiyse, çok yaslıysa popoda sarkma olabilir. Çok nadir bir durumdur. Bu durumda bel arkasından -karın germe gibi- popo diklestirme yapılıp aynı ameliyatta da popo implantı ile popo büyütme yapılabilir.

estetik cerrahi Ameliyattan sonra özel bir korse giymem gerekir mi?
estetik cerrahi Ben hastalarım için korseyi mecburi kılmıyorum ama eğer hastanın ağrı eşiği düşükse, korse giymek popo kısmını daha sabit tutacağından ağrısının azalmasını sağlayabilir, hastayı rahatlatabilir.


estetik cerrahi